W naszym dziale galwanotechniki oferujemy Państwu usługę niklowania, miedziowania, chromowania a także świadczymy usługi kompleksowej renowacji części motoryzacyjnych

Profesjonalne chromowanie dekoracyjne

Firma Rosik świadczy specjalistyczne usługi galwanicznego pokrywania elementów warstwą dekoracyjnego chromu na metalach.  Efektem tego procesu są widoczne walory estetyczne i wizualne, jak również antykorozyjne zabezpieczenie przedmiotu oraz znaczny wzrost odporności na ścieranie. Chromowanie galwaniczne tego typu znajduje coraz szersze zastosowanie ze względu na możliwość stałego rozwoju owej technologii.

Godny zauważenia jest fakt, że proces ten można zastosować do różnego rodzaju powierzchni z metalu. Proces ten jest wykorzystywany niemal w każdej branży m.in: motoryzacja, meblarstwo, oświetlenie, przemysł i wiele innych kategorii .

Na czym polega chromowanie elektrolityczne? Proces ten jest przeprowadzany w wannach galwanicznych wypełnionych specjalnymi roztworami chemicznymi ( kąpielami ) podgrzanymi do kilkudziesięciu stopni. W odpowiedniej kolejności przedmioty są najpierw odtłuszczane a następnie zanurzane w kąpielach. Uzyskujemy w ten sposób trwałą i odporną powłokę chromu na wybranych przedmiotach.

Dekoracyjne chromowanie części motocyklowych i samochodowych

Chromowane elementy w motocyklach oraz autach spełniają zazwyczaj dekoracyjną funkcję. Błyszczące, połyskliwe części bez wątpienia podnoszą walory wizualne nadwozia, szczególnie w przypadku starych modeli pojazdów. Na przykład chromowanie WSK może sprawić, że ten niemłody, zabytkowy wręcz motocykl zyska „drugie życie”, nabierając zupełnie nowego, eleganckiego wyglądu.

Podczas renowacji części motoryzacyjnych, najczęściej powłoki galwanicznej używamy w przypadku klamek, lusterek, uchwytów, szkieletów zagłówków, amortyzatorów, logo producenta, bagażników, pokryw, kratek, osłon, korków, sprężyn oraz innych elementów zewnętrznych i wewnętrznych, w tym przede wszystkim ozdobnych. Wykonujemy również fachowe chromowanie kierownicy, czego efektem jest nie tylko elegancki i stylowy wygląd, ale przede wszystkim ochrona tego elementu przed korozją, nadanie trwałości i twardości.

Względy estetyczne nie są jednak jedynymi cechami, świadczącymi na korzyść chromowania. Dzięki nadaniu wyjątkowych właściwości mechanicznych, proces ten jest szczególnie polecany także w przypadku innych części pojazdów, np. cylindrów silników spalinowych czy pierścieni tłokowych. Wykonywane przez nas chromowanie motocykli ma więc na celu zadbanie o nowoczesne, niebanalne oblicze maszyny, a także o nowe, lepsze właściwości.

Zalety chromowania galwanicznego

Chromowanie galwaniczne to proces, który pozwala osiągnąć wiele korzystnych efektów – zarówno w sferze wizualnej, zapewniając wspomniany już wcześniej znakomity, odnowiony wygląd przedmiotów i elementów, jak również technicznej. Pokryte ową powłoką części stają się twardsze, bardziej odporne na korozję i ścieranie, uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Zyskują też znacznie lepsze właściwości termiczne oraz wyjątkowo gładką i elastyczną powierzchnię. Istotna jest również przystępna cena usługi, która sprawia, że staje się ona coraz bardziej popularna i chętnie wybierana przez Klientów.

Zapraszamy do skorzystania z usług

Jeśli więc interesuje Państwa przeprowadzenie profesjonalnego, kompleksowego procesu chromowania dekoracyjnego z użyciem najwyższej klasy materiałów, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Zapewniamy jakość i precyzję wykonania, gwarantowaną wieloletnim doświadczeniem i setkami zrealizowanych zleceń.

Zachęcamy Państwa do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wyjaśnimy ewentualne wątpliwości. Służymy również naszą fachową poradą w zakresie chromowania galwanicznego i wyboru najbardziej odpowiedniej dla Państwa usługi.

Nasz serwis korzysta z plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Patrz polityka prywatności