Wyoblanie / drykowanie

Wyoblanie to rodzaj plastycznej obróbki blachy dawniej nazywane drykowaniem. Wykorzystując podatność materiałów do odkształceń oferujemy Państwu usługi wyoblania zarówno ręcznego jak i mechanicznego ( na maszynach CNC ) wg Państwa indywidualnych projektów / rysunków.

Technologia wyoblania i zgniatania obrotowego jest wykorzystywana w celu oszczędnego użycia materiału oraz pominięcia wykonania bardzo drogich tłoczników. Metodą wyoblania produkujemy wszelkiego rodzaju części i podzespoły m.in. dla: oświetlenia, wentylacji, motoryzacji, lotnictwa i wiele innych. Są to takie części jak klosze, odbłyśniki, podsufitki, dennice, półkule, stożki, dna, pierścienie, misy, wazony, urny, maskownice, kołnierze, zaślepki, pojemniki, puszki, kieliszki i mnóstwo innych detali wykonanych na podstawie Państwa projektu i rysunku.

We własnym zakresie wykonujemy niezbędne formy / matryce / narzędzia

Na życzenie Klienta produkowane detale w zależności od naszych możliwości mogą być przez nas polerowane, miedziowane, niklowane, chromowane, złocone, srebrzone i malowane.

Pokazane poniżej wzory to tylko wycinek naszych możliwości. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia Państwa potrzeb względem konkretnego detalu.

Rodzaje możliwych obrabianych materiałów

Rodzaj blachy Grubość Maksymalny krążek
Blacha stalowa 0,5-2,0 mm 580 mm
Blacha nierdzewna / kwasoodporna 0,5-2,0 mm 580 mm
Blacha miedziana 0,5-2,0 mm 580 mm
Blacha mosiężna 0,5-2,0 mm 580 mm
Blacha aluminiowa 0,5-3,0 mm 580 mm

a p j

Rosik Justyna i Józef Sp. C.
ul. Szkolna 2B
64-125 Poniec
Tel. +48 65 573 15 95