W naszym dziale galwanotechniki oferujemy Państwu usługę niklowania, miedziowania, chromowania a także świadczymy usługi kompleksowej renowacji części motoryzacyjnych

Kompleksowa renowacja powłok chromowanych

Nasza firma od wielu lat świadczy profesjonalne usługi renowacji powłok galwanicznych. Bogate doświadczenie w tym zakresie pozwala nam na zaoferować wyłącznie najwyższej klasy, kompleksową realizację zlecenia. Dzięki działowi galwanotechniki i metaloplastyki w naszym zakładzie, możemy wykonywać całościowe renowacje przedmiotów pokrytych chromem, mając przy tym kontrolę nad każdym etapem odnawiania.

Specjalizujemy się w renowacji zabytkowych lamp oraz akcesoriów motocyklowych i samochodowych, takich jak klamki, kierownice, ramki reflektorów, przednie teleskopy zawieszenia, kratki baku czy kolanka wydechowe motoru. Odnawiamy także wszystkie inne chromowane elementy.

Gwarantujemy kompleksowe, profesjonalne wykonanie usługi w konkurencyjnej cenie i możliwie jak najkrótszym czasie. Aby otrzymać konkretną wycenę renowacji danego detalu, prosimy o przesłanie na nasz adres mailowy pytania z załączonym zdjęciem elementu przeznaczonego do odnowienia. Koszt końcowy zależny jest od kilku czynników, m.in. od wielkości danego detalu, powierzchni do oszlifowania (Klient może zaoszczędzić, jeśli we własnym zakresie oszlifuje stare powłoki) czy stopnia skomplikowania prac.

Dzięki naszym działaniom przedmioty, które straciły swój dawny blask, na nowo mogą cieszyć oczy właścicieli swym pięknym, odnowionym wyglądem. Jesteśmy dumni, że motocykle oraz samochody, które dzięki nam odzyskały swą dawną świetność, biorą dziś udział w licznych pokazach, wystawach i targach.

Jak przebiega renowacja powłok galwanicznych?

Renowacja powłok chromowanych jest długim i wieloetapowym procesem. Aby przedstawić go Państwu bliżej, poniżej opisaliśmy ogólny przebieg.

Przedmioty i akcesoria, które wymagają renowacji, zazwyczaj najpierw pozbawiane są starych powłok galwanicznych. W tym celu dokładnie i równomiernie ściągamy z nich powłokę chromowaną lub pokrytą chromem i niklem, cynkiem czy farbą (w zależności od danego przedmiotu). Następnie dokładnie oczyszczone, surowe elementy poddajemy szlifowaniu, polerowaniu oraz, jeśli okazuje się to niezbędne, również punktowemu uzupełnianiu ubytków, celem otrzymania lustrzanej, jednolitej powierzchni. Dobrze przy tym wiedzieć, że niewidoczne części detali, takie jak np. wnętrza amortyzatorów, powinny być również dodatkowo zabezpieczone farbą epoksydową lub innym utrwalaczem.

Oczyszczone i oszlifowane części są następnie dokładnie wytrawiane i wypłukiwane ze środków chemicznych, które wykorzystywaliśmy w poprzednim etapie procesu. Później nakłada się na nie cienką warstwę niklu, aby stworzyć twarde podłoże dla kolejnej warstwy, czyli miedzi, której zadaniem jest nadanie właściwości antykorozyjnych i wyrównanie powierzchni elementu. Proces miedziowania powtarzamy kilkukrotnie, stosując tzw. kąpiele miedziane ( kwaśne ), za każdym razem polerując detale.

Na kolejne etapy składają się: niklowanie wstępne oraz nabłyszczające niklowanie właściwe, jak również liczne odtłuszczenia, płukanki, pasywacje i chromowanie finalne, które wzbogacane jest o środki uszczelniające powłoki galwaniczne. Potem element zostaje jeszcze raz wypolerowany i na powrót trafia do Klienta.

Dzięki tak dokładnemu i obfitującemu w kolejne zabiegi procesowi renowacji, mamy pewność, że odrestaurowywany element jest nie tylko błyszczący i odzyskał swój pierwotny wygląd, ale również odpowiednio zabezpieczony, pokryty warstwą antykorozyjną i uszczelniającą.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty

Wszystkie oferowane przez nas usługi staramy się zawsze przedstawić i opisać w jak najdokładniejszy sposób, jednakże w przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do kontaktu z nami drogą mailową, telefoniczną lub do odwiedzin siedziby firmy. Chętnie udzielimy szczegółowych informacji oraz wyjaśnimy ewentualne wątpliwości. Służymy także profesjonalnym doradztwem. Po przesłaniu do nas mailowo fotografii elementu do odnowienia, odeślemy Państwu bezpłatną, niezobowiązującą wycenę usługi.

Kompleksowe usługi chromowania

Nasza firma świadczy profesjonalne, kompleksowe usługi w zakresie chromowania dekoracyjnego. Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu możemy zagwarantować Państwu  realizację zlecenia na najwyższym poziomie.

Nasza bogata  oferta

Oferujemy chromowanie elementów, części i materiałów różnego typu zarówno na przedmiotach powierzonych, jak i wyprodukowanych przez nas. Proponujemy chromowanie na takich metalach jak stal , miedź i mosiądz a to wszystko na podkładzie warstwy niklu i miedzi. Wszystkie prezentowane przez nas czynności wykonujemy z wyjątkową starannością i dokładnością.

W przypadku elementów używanych, pokrytych już wcześniej warstwą galwaniczną, fachowo usuwamy stare powłoki, niwelując przy tym, jeśli zachodzi taka potrzeba, ewentualne korozyjne ubytki i nadajemy elementowi pierwotny kształt. Części dokładnie czyścimy z rdzy, po czym polerujemy i nakładamy nowe powłoki. Dzięki tym zabiegom dany element otrzymuje nowy wygląd, odpowiedni połysk oraz przede wszystkim zyskuje wszystkie dobroczynne właściwości, które niesie z sobą chromowanie.

Co to jest chromowanie?

Zanim przedstawimy szerzej i dokładniej naszą ofertę, wyjaśnimy pokrótce, czym właściwie jest chromowanie. Czynność ta polega na pokrywaniu przedmiotów metalowych i ze sztucznych tworzyw specjalną powłoką chromową, mającą na celu zwiększenie odporności na zużycie, poprawę termicznych właściwości, a także wyglądu.

Zastosowanie chromowania

Przedmioty pokryte chromowaną warstwą znajdują zastosowanie m.in. w sferze wykańczania i aranżacji wnętrz (klamki, okucia, elementy ozdobne, poręcze), galanterii (sprzączki, lampy) czy też jako różnego typu upominki, pamiątki, figury oraz rzeźby. Chromowanie często stosuje się także w telekomunikacji, elektronice i armaturze łazienkowej, pokrywając powłokami np. wanny, baterie i zawory.

Ważną branżą, w której wykorzystuje się chromowanie metali, jest motoryzacja. Nasza firma specjalizuje się właśnie w pokrywaniu ową powłoką elementów pojazdów, w tym motorów.

W celu wyceny prosimy o kontakt mailowy.

Niklowanie

Świadczymy usługę niklowania galwanicznego zarówno na detalach powierzonych jak i wyprodukowanych przez nas.

W celu wyceny prosimy o kontakt mailowy.

Miedziowanie

Świadczymy usługę miedziowania galwanicznego zarówno na detalach powierzonych jak i wyprodukowanych przez nas.

W celu wyceny prosimy o kontakt mailowy.

Renowacja części motoryzacyjnych

We własnym zakresie usuwamy stare powłoki (chrom, cynk, farba), następnie przygotowujemy detale poprzez kilkukrotne szlifowanie i polerowanie powierzchni a następnie nakładamy nową powłokę na podkładzie miedzi i niklu

Sprawimy, że Państwa zabytkowe i często nieużyteczne już części znów będą cieszyć oko pięknym wyglądem w odrestaurowanych autach i motocyklach.

Abyśmy mogli wycenić renowację Państwa elementów prosimy o przesłanie na nasz adres mailowy zapytania wraz z załączonym zdjęciem (wystarczy jedno zbiorcze) obrazującym elementy przeznaczone do renowacji.

Bez oględzin jesteśmy w stanie  podać Państwu jedynie bardzo szeroki zakres cenowy w jakim powinna się zmieścić renowacja:
- kierownica motocyklowa ok 150-250 zł
- przednie teleskopy zawieszenia ( lagi ) ok 100-200 zł / szt
- ramka reflektora ( motocykl ) ok 40-70 zł
- ramka reflektora ( samochód ) ok 60-100 zł 
- klamka samochodowa ok 50-100 zł / szt
- kolanko wydechowe motocyklowe ok 150-250 zł
- kratka baku motocyklowego ok 50-100 zł

W znacznym stopniu Klient może zaoszczędzić jeśli we własnym zakresie oszlifuje stare powłoki.

Zapraszamy do kontaktu.

moto imag